Kdyby fotografie mohly vyprávět...

15. leden 2018 17:00
Přednáška Kdyby fotografie mohly vyprávět aneb Skryté příběhy hvězdných portrétů proběhne v knihovně na sídlišti v pondělí 15. ledna v 17:00 hod. Vstupné je 60/40 Kč.

Mnohé snímky jsou právě tak unikátní jako příběhy v pozadí jejich vzniku. Ať už schované přímo v záběru, nebo neviditelně za hledáčkem foťáku, či hluboko v duši fotografa. Poslechněte si některé z nich. Příběhy zábavné, poučné, sarkastické, ale i romantické, ironické, realistické či bláznivé a dojemné. Někdy i strhující a dramatické, ale i uklidňující a milé tak, že dokáží zahřát na duši. Příběhy, které doprovází autorské portréty (nejen) hvězdných scenérií zachycených během mnohaletého putování za nejkrásnějšími a nejodlehlejšími kouty naší planety. Petr Horálek fotí galaxie, mlhoviny i komety. Kvůli slunečním a měsíčním zatměním cestuje po celém světě. Jeho fotky nejen nočního nebe vybrala už osmkrát NASA jako prestižní Astronomický snímek dne. První Čech ve funkci fotografického ambasadora Evropské jižní observatoře, astrofotograf Petr Horálek, je známý z televizních pořadů, jako je na například Všechnopárty, Hyde park civilizace, Toulavá kameraPřednáška Kdyby fotografie mohly vyprávět aneb Skryté příběhy hvězdných portrétů proběhne v knihovně na sídlišti v pondělí 15. ledna v 17:00 hod. Vstupné je 60/40 Kč.
Mnohé snímky jsou právě tak unikátní jako příběhy v pozadí jejich vzniku. Ať už schované přímo v záběru, nebo neviditelně za hledáčkem foťáku, či hluboko v duši fotografa. Poslechněte si některé z nich. Příběhy zábavné, poučné, sarkastické, ale i romantické, ironické, realistické či bláznivé a dojemné. Někdy i strhující a dramatické, ale i uklidňující a milé tak, že dokáží zahřát na duši. Příběhy, které doprovází autorské portréty (nejen) hvězdných scenérií zachycených během mnohaletého putování za nejkrásnějšími a nejodlehlejšími kouty naší planety. Petr Horálek fotí galaxie, mlhoviny i komety. Kvůli slunečním a měsíčním zatměním cestuje po celém světě. Jeho fotky nejen nočního nebe vybrala už osmkrát NASA jako prestižní Astronomický snímek dne. První Čech ve funkci fotografického ambasadora Evropské jižní observatoře, astrofotograf Petr Horálek, je známý z televizních pořadů, jako je na například Všechnopárty, Hyde park civilizace, Toulavá kamera
Místo:
Městská knihovna Studénka
Arm. gen. L. Svobody 760, Studénka

Posunout nahoru