JAZZOVÝ A BLUESOVÝ VEČER

15. listopad 2018 18:30

Nico’ZZ Band je trojčlenná bluesová kapela z Francie vedená kytaristou a zpěvákem Nicem ZZ, jedním z nových vynikajících mladých kytaristů, kteří se již stávají pojmem na současné bluesové scéně v Evropě.

Díky své originalitě se kapela představila téměř v celé Evropě (a nejen tam), a to jak při svých solových koncertech, tak v roli předkapely na turné takových hvězd jako Robert Cray, Roy Roger, Gregg Wright Paul Cox, Boney Fields, Mofo Party Band nebo při turné americké hvězdy Donalda Kinsey (dlouholetý spoluhráč Micka Jaggera či Boba Marleyho). Nico’ZZ Band doprovázela na turné po Evropě legendárního amerického zpěváka, kytaristu a skladatele Donalda Kinseyho, který spolupracoval s mnoha skvělými umělci, včetně Alberta Kinga, Alberta Collinse, Boba Marleyho či Petera Toshe, a je také oblíbeným kytaristou Micka Jaggera.

Nico je výjimečným muzikantem a v současné době velkou hvězdou francouzské (ale i evropské) rytmus&blues hudby. Nico se narodil v Paříži a brzy se stal mladým excelentním kytaristou, který se proslavil na současné hudební scéně ve Francii, v Evropě i v USA.
Tento charismatický frontman a showman čerpá z R&B, blues, soulu, funku a rocku, vyvinul si však svůj vlastní originální styl a specifický zvuk na elektrickou kytaru. Jeho kapela se může pochlubit několika vysoce respektovanými a zkušenými hudebníky doprovázející ho na basu a bicí.

Nico na kytaru doprovází např. LeBurna Maddoxe, Walldoho Weatherse (saxofonistu Jamese Browna) či Tima Mitchella.

Jako předkapela vystoupí vynikající studénecká kapela Tulejbus, kterou jste slyšeli například na Dni města, ale představil se také v ostravském populárním klubu Parník. Kapela momentálně připravuje svoji první desku.

Program večera odstatruje Tulejbus v 18:30, po krátké pauze bude od 19:30 následovat již Nico‘ZZ Band.

Vstupné 90 Kč.

REZERVACE VSTUPENEK

 

Místo:
Dělnický dům

Posunout nahoru