LAMPIONOVÝ PRŮVOD

17. listopad 2019 17:00

V neděli 17. listopadu se uskuteční oblíbený lampionový průvod. Bude se vycházet v 17:00 od Rodinného centra na ulici Tovární. Trasa bude pokračovat kolem zimního stadionu k letnímu a skrze něj. Dále od základní školy Sjednocení směrem po ulici Mírová až na náměstí republiky, kde bude připraven doprovodný program.

Od 17:30 si na náměstí Republiky připomeneme, že již 30 let můžeme žít ve svobodné zemi. Hrát bude kapela Flegmens z Nového Jičína, která zahraje písničky spojené se sametovou revolucí. Nebudou chybět skladby jako Modlitba pro Martu, Morituri Te Salutant, Náměšť, Variace na renesanční téma, Když mě brali za vojáka a další. Kolem městské kašny budou připravena místa, kde bude možné zapálit svíčku.

V 18 hodin zastupitelé města v návaznosti na 60 let města Studénka slavnostně položí do země časovou schránku se vzkazy pro příští generace. Rada města pro tyto účely oslovila určité spektrum obyvatel Studénky, kteří mají možnost napsat poselství budoucím generacím. Po tomto aktu bude opět pokračovat kapela Flegmens.

Místo:
Rodinné centrum Studénka

Posunout nahoru