MULTIŽÁNROVÝ HUDEBNÍ TÝDEN MĚSTA

14. červen 2021

Tradiční akci Den města nahrazujeme Multižánrovým hudebním týdnem města, který se uskuteční v termínu 14. – 19. června.

Jak již název napovídá, můžete se těšit na opravdu pestrý hudební program.

Pro vstup do hlediště se diváci musí prokázat splněním jedné z následujících  podmínek vstupu:

  • doložit negativní RT-PCR test starý nejvýše 7 dní, 
  • doložit negativní POC (tzv. antigenní) test starý nejvýše 72 hodin  (lze prokázat potvrzením zaměstnavatele o provedení samotestu či čestným prohlášením),
  • doložit prodělání laboratorně potrvzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než  180 dnů přede dnem konání akce,
  • aplikaci alespoň první dávky očkování proti covidu-19, přičemž od této dávky musí uběhnout nejméně 22 dní, v případě aplikace jednodávkové vakcíny musí od této uběhnout nejméně 14 dní.

V hledišti musí mít diváci po celou dobu nasazený respirátor bez výdechového ventilu min. třídy FFP2 (KN95 / N95). V hledišti není možné konzumovat jídlo ani nápoje. 

Hned v pondělí si přijdou na své milovníci dechovky. Zahraje pro ně DECHOVÝ ORCHESTR ROZMARÝNKA BÍLOVEC a ODERANKA pod vedením Jaromíra Kubici.

Další den potěší svými evergreeny nejen starší generaci SWINGOVÝ ORCHESTR BEDŘICHA PUKOVCE.

Ve středu vám lidové písně zahraje CIMBÁLOVÁ MUZIKA SLANINA, tato skupina vznikla v roce 1997, a jak sami říkají: „Naše cimbálová muzika nikomu nedá klidu, všechny si podmaní, lidi spřátelí. Sbližuje.“

Ve čtvrtek vystoupí dvě hudební skupiny SZUŠ Musicale, a to jazzový orchestr MUSICALE-BAND a soubor bicích DRUMS-BAND. Jazzový soubor Musicale-band vznikl přibližně před 18 lety. Za tu dobu prošel repertoárovým vývojem od jednoduchých úprav populárních písní až k různým vlastním či převzatým aranžím známých skladeb a písní v jazzovém nebo rockovém pojetí. Jazzového seskupení se postupně obměňuje a omlazuje podle toho, jak žáci odrůstají pod trpělivým vedením pana učitele Dušana Šurmana. Sám si muzikanty vychovává a této práci zůstává věrný. Musicale-band velmi úzce spolupracuje s bubenickým souborem Drums-bandem pod vedením pana učitele Davida Cindlera. Právě tyto dva soubory společně často vystupují na školních i mimoškolních akcích.

Nebude chybět také vystoupení pro mladší generaci, které je naplánované na pátek a sobotu, představí se například kapela NEBE, která nyní ovládla hitparádu se singlem Stella. Tu nazpíval známý český kuchař Přemek Forejt. Další kapelou je POETIKA, která k nám nezavítá poprvé. V roce 2019 se představila při netradičním vánočním koncertě v Dělnickém domě. Jejich nejznámějším hitem je Každou vteřinou. LIKE-IT, to je kapela z Třebíče, v jejich známém hitu Křídla si zahrál i Štěpán Kozub. AJDONTKER je mladá a velmi nadějná kapela z Havířova, která se stala předskokanem takovým kapelám jako Horkýže Slíže nebo Kryštof. Do našeho týdne ještě chybí jeden žánr, a to je rock, a když rock, tak pořádně tvrdý, a kdo jiný by to měl rozjet víc než kapela ze Studénky DEMOS.

Samozřejmostí je také vystoupení místního TAMBURAŠSKÉHO SOUBORU BRAČ STUDÉNKA, který si na tuto sezonu nachystal spoustu nových skladeb.

Vstup na tuto akci je zdarma s povinností dodržování aktuálních hygienických předpisů.

Plakát na akci s harmonogramem ZDE

Zkrátka nepřijdou ani děti, v sobotu se mohou vydovádět na nafukovacím hradě od společnosti Elektrowin, která si připravila nejen tuto atrakci, ale celou řadu interaktivní zábavy, například zábavnou recyklaci. Plakát na atrakce pro děti ZDE

Místo:
náměstí Republiky

Posunout nahoru