DEN MĚSTA 2019 - VYSTUPUJÍCÍ

V roce 2019 slaví město 60. výročí vzniku, a právě proto jsme se rozhodli vůbec poprvé uspořádat Den města ve dvou dnech – v pátek 7. a sobotu 8. června 2019. Na koho se můžete těšit?

INTERPRETI PÁTEK 7.6.2019:

Vystoupení ZUŠ a Musicale
Celý dvoudenní program bude zahájen společným pochodem ZUŠ a Musicale, kteří společně projdou městem, dorazí na místo konání, kde vystoupí jejich zástupci přímo na pódiu.

Vystoupení místních spolků
Představí se tradiční místní spolky jako Mažoretky Petra nebo taneční skupina P.U.S.A.

Ella
Eliška Machačová známá jako Ella v letech 2016-2018 natočila několik videoklipů se známým režisérem Tomášem Krejčím (klipy Chinaski, Lucie, Janek Ledecký aj.) a v roce 2016 také vydala své první CD
s názvem „Někdy“. Hrála v několika epizodách seriálu Gympl, První republika, Modrý kód atd. Zpěvačka je absolventkou JAMU v Brně 2018. ČRO Hradec Králové a Pardubice hraje v rotaci její 2 singly Lásce se nebráním a Kouzelná zima. Hostovala také známým skupinám jako jsou BUTY či slovenská skupina NO NAME. Producentem kapely je kytarista Adam Malík, člen známé populární skupiny ČECHOMOR.
Zpěvačka vystupuje se svou doprovodnou kapelou ve složení: Adam Malík – kytara/produkce (Čechomor), Matěj Lienert – bicí (Čechomor), Miroslav Bazger – klávesy (Kristína), Jakub Říčan – basa (Michal David)

Laura a její tygři
Mostecká rocková skupina funguje již od roku 1985. Laura a její tygři mají v současné době na svém kontě více než 1 600 koncertů v rockových klubech a na festivalech doma i v zahraničí, 12 vydaných alb a pět velkých koncertních projektů: Show Tomáše Tracyho, Rituál středoevropana z konce dvacátého století ve franouzském Agenu, Rituál na Žižkově, Laura versus Křižíkova fontána a Big Bang!.Neúnavný hledač talentů Karel Šůcha v Lauře a jejich tygrech vychoval řadu významných osobností českého kulturního života - např. Ilonu Csákovou, Martina Poštu, Miloše Vacíka, Dana Nekonečného, Lenku Novou a mnoho dalších.

AC/CZ
Nejsvěžejší AC/DC revivalová kapela kritiky uznávaná jako nejlepší revival v ČR. Kapela ročně odehraje přes 80 koncertů a objevuje se na pódiu s přední špičkou české hudební scény. Vystupuje během roku na velkých festivalech, motosrazech, městských slavnostech, na firemních a soukromých akcích
i samostatných koncertech. Vystoupení se od roku 2010 uskutečňují jak v České republice, tak na Slovensku, v Polsku, v Rakousku a Německu.
Hlavním protagonistou tohoto seskupení je známý kytarista Adam Malík alias Angus Young, který je také od ledna 2017 členem populární kapely ČECHOMOR.

INTERPRETI SOBOTA 8.6.2019

Maxíci
Skupina Maxíci vznikla na podzim v roce 2015 rozpadem původních členů skupiny Maxim Turbulenc. Maxíci kromě osvědčených hitů známých z původních Maxim Turbulenc hrají i nové autorské písničky, které se objevují na novém CD Baby Pop, které vyšlo v květnu 2016. V následujícím roce 2017 vychází další autorské CD s názvem Útok králíků.


Holki
Skupina vystupovala od roku 1999 do roku 2003. V roce 2003 Holki ukončily smlouvu se společností EMI, Nikola Šobichová se rozhodla nepokračovat a dále pokračovala skupina jen ve třech členkách.
V roce 2008 se však skupina vrací na hudební scénu. Po odchodu Kláry Kolomazníkové vystupují pouze ve třech. Mezi členky skupiny patří studénecká rodačka Radana Labajová, která se zpěvem začínala
v dětském pěveckém sboru Studeňáček.

Klauni na volné noze (dětská stage)
Oblíbená dvojice klaunů, která se pravidelně představuje na dětských akcích pořádaných organizací SAK Studénka. Každoročně své dovednosti předávají dětem také na Dni města, kde se těší u dětí velké oblibě.

Štístko a Poupěnka (dětská stage)
Hudební vystoupení určeno hlavně dětem. Představí se dvojice Barbora Waschingerová a Lukáš Kunz. Zahrají a zazpívají své největší hity: Jojo, nene, Vlk a kůzlátka, Stonožka Ponožka, Letí, letí, Umíme cokoli. Děti se naučí hodně věcí a na závěr si společně s dvojicí mohou zatančit. Nebude chybět autogramiáda a společné focení. Představení je vhodné pro děti od 2 let.

Tulejbus
Studénecká kapela vedená Janem Tulejem, která se již loni představila na Dni města, během Jazzového a bluesového večera v Dělnickém domě nebo také ve vyhlášeném ostravském klubu Parník. V letošním roce kapela vydá svou první desku.

Elvis Presley Revival band
Jeden z nejlepších evropských imitátorů Elvise Presleyho Vláďa Lichnovský a jeho kapela Elvis Presley Revival Band. Jako jeden z mála se může pochlubit titulem „druhý nejlepší Elvis Evropy 2004“, který získal na největší evropské soutěži (Europe´s No 1 Elvis Contest) v anglickém Blackpoolu, a také spoustou ocenění u nás (Encyklopedie úspěšných, písemné poděkování Václava Havla) i ve světě
(např. Certificate of Appreciation, New York, USA 2006).

Tři sestry
Česká skupina hrající původně punk je na hudební scéně již od roku 1985. Během let se kapela věnovala různým stylům hudby přes rock, punk rock, až po hardcore. Textařem, hlavním zpěvákem a nejznámější osobností kapely je Lou Fanánek Hagen. Někdy se styl této kapely označuje také jako pub rock pro její texty s hospodskou tematikou.

DOPROVODNÝ PROGRAM
Pro děti budou připravený nafukovací atrakce, trampolíny 4v1 a další. Rodinné centrum připravuje tradiční tvoření pro děti, které bude po celý den probíhat v prostorách dětské stage, kde se představí také již výše zmiňovaní Klauni na volné noze a Štístko a Poupěnka.
Na dnech města se v sobotu představí také studénecké spolky StuArt a PopStu, které budou mít svůj program v rámci alternativní stage - vojenského stanu.

PROGRAM ALTERNATIVNÍ STAGE (SOBOTA):
14:00 - 18:00
StuArt na dni města představí svou sérii vlastních i známých skečů a scének z tvorby Voskovec+Werich, Divadlo Sklep, Monty Python aj. Připravujeme i hudební vystoupení Vaška Zuchnického.
18:00 - 22:00 začátek elektronické taneční hudby
Styl: tech/ minimal/ deep - house
DJs: Wasted bastards, Capodelatuti, Legi
22:00 - 03:00
Styl: Drum and bass
DJs: SCHOOLER, Local heroes, Cyborg, Walder, Skalicheese

Posunout nahoru