Soubory

Mažoretky Petra Studénka

Mažoretky Petra Studénka vznikly v září 2008. Za dobu své existence získaly několik titulů na MČR a velké množství medailí na pohárových soutěžích. Mažoretky reprezentovaly město v Rakousku, Slovinsku, Francii, Německu, Polsku a Lucembursku.

V roce 2016 soutěží mažoretky v asociaci IFMS - Littlekadetky a Seniorky trénuje Eva Šmudlová, Kadetky a Grandseniorky zakladatelka Markéta Čišecká. Na příští soutěžní sezónu budeme  v září 2016 hledat nové děti, narozené v r. 2010 a 2011.

Více informací na webových stránkách mažoretek www.mazoretky-studenka.estranky.cz

Vedoucí souboru je Markétra Číšecká.


SAK Studénka, příspěvková organizace, je zřizovatelem mažoretek Petra a zajišťuje  smluvní podmínky pro taneční vystoupení ve Studénce i mimo město.


Tamburašský orchestr Brač Studénka

Tamburašský orchestr Brač R. Gelnara byl založen v roce 1913. Svou činnost zahájili v době, kdy české země byly ještě součástí Rakouska-Uherska, přesněji v roce 1913. Orchestrem tak prošla řada generací, které úspěšně prezentovaly a dosud prezentují kulturní dění ve Studénce. Repertoár orchestru zahrnuje snad všechny hudební žánry, včetně vlastních skladeb. Ve vedení orchestru se za celou dobu od jeho vzniku vystřídali jen čtyři dirigenti – Richard Gelnar, Milan Gelnar, Miloslav Grohmann a současný Petr Olbrecht. Vedoucím orchestru je Iveta Alčerová a v současné době má orchestr 20 členů.

Více informací o orchestru na oficiálních internetových stránkách orchestru.

Posunout nahoru