Soubory

Mažoretky Petra Studénka

Mažoretky Petra Studénka vznikly v září 2008. Od roku 2011 se účastníme soutěží v rámci Mistrovství České republiky mažoretek v asociaci IFMS a vybojovaly jsme první tituly a účastnily se Mistrovství Evropy a Mistrovství Světa . Mažoretky reprezentovaly město na zahraničních festivalech s dechovým orchestrem v Rakousku, Slovinsku, Francii, Německu, Polsku a Lucembursku.
V soutěžní sezóně 2020 se budeme účastnit několika nepostupových, ale i postupových soutěží v rámci asociace IFMS.

LITTLEKADETKY trénuje Veronika Holasová a Simona Šmudlová
KADETKY, JUNIORKY A SENIORKY jsou pod vedením Radky Honové

Vedoucí souboru je Radka Honová.
tel.kontakt: +420 731 521 092
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Více informací najdete zde:
FACEBOOK: https://cs-cz.facebook.com/mazoretky.petra.studenka
INSTAGRAM: @mazoretky.petra.studenka

SAK Studénka, příspěvková organizace, je zřizovatelem mažoretek Petra a zajišťuje smluvní podmínky pro taneční vystoupení ve Studénce i mimo město.


Tamburašský soubor Brač Studénka

Tamburašský soubor Brač byl založen v roce 1913. Svou činnost zahájili v době, kdy české země byly ještě součástí Rakouska-Uherska, přesněji v roce 1913. Souborem tak prošla řada generací, které úspěšně prezentovaly a dosud prezentují kulturní dění ve Studénce. Repertoár souboru zahrnuje snad všechny hudební žánry, včetně vlastních skladeb. Ve vedení souboru se za celou dobu od jeho vzniku vystřídali jen čtyři dirigenti – Richard Gelnar, Milan Gelnar, Miloslav Grohmann a současný Petr Olbrecht. Kontaktními osobami jsou Hana Burdová a Marcela Škarupová.

Více informací o orchestru na oficiálních internetových stránkách orchestru.

Posunout nahoru