INFRASAUNA

V současné době probíhá na našich stránkách anketa na téma možného pořízení infrasauny v rámci sportovního centra. Určitě se v souvislosti s touto anketou vyskytne spousta dotazů. Proto jsme se rozhodli popsat v tomto článku okolnosti, které nás vedly k vypsání ankety.

Stará vířivka

Již bezmála dva roky nemohli návštěvníci sportovního centra využívat místní vířivku. Jelikož její případná oprava by přesáhla hodnotu nové vířivky, oslovili jsme několik firem, aby posoudili možnost výměny staré vířivky za novou. Všechny však konstatovaly jediné. Prostor, ve kterém se vířivka nacházela není vhodný pro novou vířivku, především z důvodu nedostatečného prostoru pro její technologii.

Nová místnost

Vzhledem k tomu, že je plánována rozsáhlá rekonstrukce bazénu, která v sobě zahrnuje i možnost vybudování vířivky v těchto prostorech. Rozhodli jsme se, že v období, kdy není sportovní centrum v provozu, starou nefunkční vířivku odstraníme a místnost upravíme tak, abychom ji mohli využít i k jiným účelům. Místnost jsme nově zrekonstruovali, kdy v ní zůstala zachována sprcha s toaletou a celkově se zvětšila. 

Využití místnosti

V zásadě uvažujeme o dvou variantách.

V první variantě bychom počítali s přesunem solária do nové místnosti, aby se stalo součástí bazénového komplexu. Místnost po soláriu bychom pak mohli využívat jako prostor pro brusírnu bruslí, která by díky okénku umožnila broušení v předem určených časech s přístupem z ulice.

V druhé variantě bychom chtěli rozšířit naše služby o infrasaunu. Solárium bychom tedy ponechali tam, kde je nyní. Věříme, že tím nabídneme alternativní možnost pro občany, kteří z nějakého důvodu nevyhledávají klasickou finskou saunu. Infrasauna je také přívětivější k dětem. Počítáme, že by do nových prostor mohla být naistalována infrasauna až pro šest osob. Místnost je vybavena sprchou pro ochlazení a udržuje si nadále intimnější ráz, kdy je oddělena od dalších společných prostor.

Anketa

Jako první se na vás tedy obracíme s výzvou, zda uvítáte možnost mít ve sportovním centru také infrasaunu. Vše zaleží na vašem zájmu, protože nemá cenu investovat do vybavení, které nebude občany využíváno. Proto prosím hlasujte v naší anketě, která končí 31. května 2021.

Posunout nahoru