E-knihy

Půjčte si e-knihu
Víte, že naše knihovna nabízí ve spolupráci s portálem www.ereading.cz svým čtenářům k vypůjčení přes 7 000 e-knih? Navíc odkudkoliv a zdarma (pouze v rámci ročního čtenářského poplatku)?
Z pohodlí domova si můžete jednoduše vypůjčit e-knihu přes on-line katalog knihovny, která se vám obratem zobrazí v knihovničce aplikace eReading s viditelně označeným termínem vrácení.
Lze číst 3 tituly najednou bez nutnosti připojení k internetu. Výpůjční lhůta je 31 dnů, 32. den se e-kniha sama vymaže z aplikace.
Postup pro čtenáře
Jak se zapojit do e-výpůjček:
1. Zaregistrujte se v knihovně.
2. Zaregistrujte se na stránkách www.ereading.cz (se stejnou e-mailovou adresou, která je uvedena v čtenářském kontě katalogu knihovny, případně oznamte jinou emailovou adresu knihovně).
Postup: www.ereading.cz → pokračovat na Palmknihy → registrovat → vyplnit údaje (emailová adresa, která je uvedena v čtenářském kontě katalogu knihovny, a heslo). Tento krok se dělá pouze poprvé!
3. Stáhněte si aplikaci eReading, která je zdarma k dispozici ke stažení na Google Play (Obchod Play) pro Android (verze 4.1 a vyšší) nebo přes App store pro iOS (verze 8.4 a vyšší) do čtecího zařízení.
Postup: Obchod Play → otevřít → hledat aplikace a hry → zadat ereading → vybrat aplikaci s ikonou kočky → instalovat → přijmout → otevřít → přihlásit (emailová adresa, která je uvedena v čtenářském kontě katalogu knihovny, a heslo ve formátu RRMMDD). Tento krok se dělá pouze poprvé!
Jak si vypůjčit e-knihu:
1. Přihlaste se do on-line katalogu vaší knihovny.
2. U vybraného titulu zvolte tlačítko „Půjčit e-knihu“. Po stisknutí tlačítka se zobrazí oznámení o úspěšném provedení e-výpůjčky. Na emailovou adresu vám dorazí oznámení o uskutečněné e-výpůjčce.
Jak otevřít e-knihu:
1. Otevřete aplikaci eReading. Sekce s „Místními“ (stáhnutými) e-knihami bude zpočátku prázdná.
2. V horním menu zvolte sekci „Online“ a vyplňte své přihlašovací údaje, které jste uvedli při registraci do portálu www.ereading.cz.
3. Kliknutím na obálku stáhnete e-knihu ze sekce „Online“ do „Místní“. Pouze při tomto kroku musíte být připojeni k internetu.Posunout nahoru