O Rodinném centru

Rodinné centrum má ve Studénce dlouholetou tradici, vzniklo jako občanské sdružení již v roce 2002, od té doby se rozrostlo, zesílilo a rozkvetlo.

Tvoříme příležitosti pro váš osobní rozvoj a karierní růst, pro vaše rodičovské zručnosti, rodinný a partnerský život.
Jsme místem, kde rodiče aktivně tráví čas se svými dětmi, navazují nová přátelství a sdílí své poznatky i obavy s ostatními rodiči.
Podporujeme rodičovství do třech let věku dětí, postaráme se o váš společný čas a také pohlídáme vaše dítě, když potřebujete chvilku pro sebe.

Nabízíme

Cvičení rodičů s dětmi

Toto je řízená činnost, při které rodiče s dětmi tráví aktivně svůj čas. Cvičení je rozděleno dle věku dětí, aktivity jsou každý týden, vždy na půlroční blok. Cvičíme s dětmi od 9. měsíců. Zájemci se přihlašují přes rezervační systém na webookeru.

Volná herna

Ve volné herně je prostor pro hraní dětí, povídání rodičů a vychutnání kávy. Tuto službu vedou naše dobrovolnice z řad našich maminek. Volná herna se odehrává v naší malé herničce, ve spodní části budovy Rodinného centra. V provozu je vždy v úterý, čtvrtek a pátek od 9:00 - 12:00, vstupné je 50 Kč. Funguje vždy od října - konce května.

Pidiškolka

je určena především pro děti od 2 – 4 let
- nenabízíme jen klasické hlídání a volnou hru vašeho děťátka. V pidiškolce nabídneme dětem v průběhu dne zároveň i řízené činnosti zaměřené na jeho přirozený rozvoj.
- Podpoříme společně rozvoj hrubé i jemné motoriky. K tomu nám poslouží široké spektrum pomůcek a činností. Výjimkou nebude ani podpora přirozeného tvořivého potenciálu děťátka.
- Vedené činnosti jsou doprovázeny říkankami a písničkami.
- V pidiškolce jsou děti vedeny k osvojování základních pravidel chování, mezilidských vztahů a hygienických návyků.
- Nabízí individuální a respektující přístup k Vašemu děťátku. Proto i poměr dospělých a dětí je 5-6 dětí na jednu dospělou osobu.

Do pidiškolky se objednává na každý den individuálně u lektorky. Hlídací den je  čtvrtek.

Kurzy

Rodinné centrum také připravuje řadu kurzů pro děti, rodiče s dětmi a dospělé. Více o kurzech a jejich nabídku si můžete projít ZDE

Akce

Akce připravujeme pro všechny věkové kategorie, většina našich akcí je zaměřena pro rodiny s dětmi, ale také máme řadu vzdělávacích nebo společenských akcí. Všechny naše akce naleznete ZDE

Pronájem

Chcete uspořádat pro své děti narozeninovou oslavu nebo jinou podobnou akci? Chcete, aby u Vás doma zůstalo uklizeno nebo nemáte dostatečně velké prostory pro všechny kamarády či rodinné příslušníky?
Nabízíme Vám prostory našeho centra pro uspořádání dětské oslavy pro děti do max.8 let. Více informací ZDE