Aktuality z kultury

Jistě jste již slyšeli o takzvaných univerzitách třetího věku. Toto vzdělávání je v posledních 15 letech mezi starší generací velmi oblíbené.

Nabízíme vám možnost spolu s Britským institutem absolvovat takovou univerzitu i u nás ve Studénce. Zahájení studia by bylo v říjnu tohoto roku a výuka by probíhala v přísálí Dělnického domu ve Studénce pro cca 20 osob.

Vzdělávání je určeno lidem starším 55 let. Podmínkou pro studium je středoškolské vzdělání. Kapacita je cca 20 osob.

Pokud máte o studium zájem, bližší informace a dotazník naleznete ZDE.

 Zapojte se do Prázdninové sportovní výzvy, splňte během letních prázdnin stanovené sportovní úkoly a vyhrajte 😊

Po splnění úkolů budete zařazeni do slosování o ceny!

Více informací Prázdninová sportovní výzva s QRBohužel zpěvák Lipo, který měl na našem hudebním týdnu vystoupit onemocněl.

Ale nebojte se, sehnali jsme skvělou náhradu v podobě mladé kapely NEMINEM! Přijďte se na tuto bílovecko-ostravskou partičku, která vznikla před necelým rokem podívat!

Zábava, tanec, spousta dobré nálady a veselé hudby vás čeká a nemine! NEMINEM začíná v 17:00 hod.Z důvodu nemoci je středeční koncert PAVLA NOVÁKA nahrazen koncertem skupiny MOTÝL band, kterou můžete znát z TV ŠLÁGR. Zazní mnoho českých i světových hitů, ale kapela nezapomíná ani na dechovky. Vystoupení začíná v 17:00 hod. na prostranství před zimním stadionem. POŘÁDÁME PRAVIDELNÉ ZÁJEZDY DO NÁRODNÍHO DIVADLA MORAVSKOSLEZSKÉHO V OSTRAVĚ.

Novým zájemcům nabízíme vyřízení předplatného na sezónu 2022/2023.

Bližší informace získáte ZDE nebo na tel. 606 881 685.

PlakátV rámci výuky architektury na Katedře architektury Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava vznikla celá řada studentských prací, které ilustrují možnou podobu našeho města. Nejedná se o plánovaná reálná řešení. Studenti třetího ročníku v ročníkových pracích představují svůj pohled na rozvoj širokého spektra objektů, ploch sloužících k bydlení, průmyslu, volnočasových aktivit a okolí Studénky.

04.04.–08.04.2022 Městský úřad Studénka

11.04.–21.04.2022 Dělnický dům-přísálí

8:00–12:00 a 13:00–17:00 (pouze pracovní dny)

Vstup zdarmaMěsto Ostrava zřídilo sběrné místo pro materiální pomoc Ukrajině, pokud se tam nemáte jak dostat a rádi byste přispěli, můžete věci donést k nám a my je budeme průběžně odvážet.

Číst dál...

Od dnešního dne se můžete přihlašovat do následujících kurzů:

CVIČENÍ NA PÁTEŘ, KLOUBY A POSÍLENÍ PÁNEVNÍHO DNA

REKONDIČNÍ CVIČENÍ S PRVKY JÓGY I.

REKONDIČNÍ CVIČENÍ S PRVKY JÓGY II.

 

Více informací ke kurzům ZDE

Zaplatit můžete:

- osobně v kanceláři SAK Studénka v Dělnickém domě (ÚT a ČT: 9:00-15:00) a v Městské knihovně na sídlišti v půjčovní době.

- bankovním převodem při online rezervaciRegistrace do kurzů CVIČENÍ NA PÁTEŘ, KLOUBY A POSÍLENÍ PÁNEVNÍHO DNA a REKONDIČNÍ CVIČENÍ S PRVKY JÓGY bude bude spuštěna 3. ledna 2022.Máte rádi kouzla, tajemno a magii? V tomto duchu se ponese již XXV. ples města Studénky, který se uskuteční 11. února od 19:30 hod. v Dělnickém domě.

Vstupenky jsou k zakoupení ZDE nebo na  prodejních místech (Informační centrum Studénka a kancelář kultury v Dělnickém domě), cena vstupenky je  280 Kč.Posunout nahoru